понеділок, 25 січня 2016 р.

Зупа помідорова по-львівськи


Зупа помідорова по-львівськи
Вид: Перші страви Кухня: Українська Час: 55 хв. Складність: Важко

Зараз надворі зима і хочеться чогось смачненького. Пропоную стародавній рецепт помідорової зупи, … так як колись її готувала моя бабуся. Хоча насправді це літня зупа. Завжди готую її, коли є вже перезрілі помідори, які мають «справжній» аромат. Хочеться її їсти саме влітку. При чому часто і багато. А потім взимку згадувати:" О-о-о, помідорова зупка" і усміхатися, примруживши очі, згадуючи її аромат, шовковистість і ніжний смак. " О-о-о-, помідорова зупка". Ось я й згадав !!! Приготуйте і ви — дуже смачно.

Інгредієнти:

1. мясо (свині реберця) - 200 г
2. ковбаса (домашня, копчена) - 200 г
3. помідори (середні, вишневіі) - 5 шт.
4. домашня лапша - 200 г
5 гриби (білі, сушені) - 15 г
6. рис - 2 ст. ложки
7. борошно - 1 ст. ложка
8. перець болгарський - 0.5 шт.
9. ццибуля ріпчаста - 1-2 шт.
10. оолія - 2 ст. ложки
11. мука - 100 г
12. яйце - 1 шт.
13. масло вершкове - 2 ст.ложки
14. часник (зубці) - 2 шт.
15. сметана домашня - 150 мл
16. квасоля (варена, біла, дрібна) - 1 склянка
17. зелень (кріп, зелена цибуля, петрушка) - 1 пучок
18. сіль - до смаку
19. перець - до смаку
20. лавровий лист (маленький) - 1 щт.
21. зелень (зелена цибулька, кріп, петрушечка) - для прикраси

Спосіб приготування




Підготовчий  етап

 1)  Звечора  намочую квасолю і ставлю  її  на ніч. 

 2)  Квасолю попередньо відварюю на протязі 2 годин до готовності. 

 3)  За цей час займаюся приготуванням  домашньої лапші

Для приготовления домашньої  лапші насипаю у миску приблизно 100 г муки, роблю в центрі  лунку і виливаю туди 1-е  яйце  та  1 ч.ложку горілки і 1 ч. ложку олії і 1 ст.ложку води.

Вимішую яйце вилкою, добавляючи невеликими порціями муку,   з країв лунки. В центрі мучної гірки почне замішуватися тісто. Коли тісто набере густоту, – замішую тісто руками. В результаті  у мене отримується достатньо густе прісне  тісто.

Післе того, як тісто замішане, його треба добряче вимісити. Процес вимішування – це самий відповідальний і трудомісткий етап в процесі приготування тіста, але саме довготривале  вимішування надає готовому тісту необхідну еластичність і пластичність та потрібні  смакові  якості при  майбутньому  готуванні.

Я  вимішую тісто не менш як 15 хвилин. За цей час клейковина муки встигає розбухнути, ... і тісто  отримує потрібні смакові  якості. Я,  зазвичай,  засікаю час по годиннику і на протязі 15 хвилин розтираю тісто на робочій поверхні стільниці. 


РОЗКАТКА:  Для того,  щоб полегшити процес  розкатки, я зазвичай розділяю замішений ком тіста на 4 частини  і розкатую їх  окремо. Я це роблю в одному  напрямі  і  в результаті  отримую довгий тістяний язик.

Розкатувати потрібно до  прозорого стану. В процесі розкатки каталкою рекомендую,  підпилюйте робочу поверхню стільниці мукою.

Розкатане тісто присипаю мукою, щоб воно не склеїлося при нарізці.  І складаю його  так, щоб було зручно нарізати на лапшу.

ПОРАДА:  Не забувайте пропилювати тісто мукою перед кожним складенням.

Нарізаю дуже  гострим ножем складене тісто на  лапшу.

Технологія  приготування 

Ставлю 3-х літрову кастрюлю на газ і  наливаю 1,5 л води.  Всипаю  жменьку  сущених  білих грибів. Свинячі реберця сокиркою нарубую невеличкими "кубиками". В той час,  коли вода гріється обсмажую їх швиденько на 2 ст. ложках олі до золотистої  скоринки зі всіх сторін.

В іншій кастрюлі, помідори опускаю  в кипяток на 20 секунд, надрізавши навхрест зверху. Виймаю. Опускаю в холоду  воду. Знімаю шкірку.

Цибулю ріжу кубиками і підсмажую на олійці до золотистості. Додаю подрібнені на тертці і пропущені через  друшляк (для видалення сімян) помідори. Тушкую ще 3  хвилини.

Перець чищу, ріжу кубиками і підсмажую на вершковому маслі 2 хвилини. Додаю  трішечки борошна і ретельно перемішую 30 секунд. Додаю сметану і  розмішую  до однорідної густенької маси.

В кастрюлю, в якій  вода  вже  майже  закипіла,  засипаю 2 ст.ложки рису. Вкидаю лавровий листик. Як тільки вода закипає,  опускаю підсмажені свинячі реберця.  ... Знімаю лише піну. Солю до  смаку. Перчу до смаку. Вкидаю  лапшу. Через 10 хвилин додаю  болгарський перець із сметаною  і цибулю з помідорами. Додаю квасолю,  перетерши  її  через  друшляк (таким чином,  я очишаю квасолю від шкірочок).

Додаю 1-2 ложки сметанно-грибної запрашки (див. наступну замітку).

Додаю домашню копчену ковбаску,  порізану дрібнесенькими икусочками.

Проварюю зупу  ще декілька хвилин до готовності.  В останню  хвилину приготування додаю порізаний часник і  всипаю  порізану зелень, виключаю газ ... і даю зупі надобріти під кришкою ще  5 хвилин.

Подача на стіл

 Враховуючи,  що  я готував  це  блюдо в 3-х літровій кастрюльці,  тому  я розрахував його на  8  стандартних порцій,  тобто,  для  сімї   на  два  рази для  споживання.

Тому,  рекомендую  готувати  зупу  на  обід. 



До  зупи  подаю і  білий  і  чорний  хліб,  хто  який  любить. Я  віддаю  перевагу  білому !!!

С м а ч н о г о,  Д р у з і  !





Немає коментарів:

Дописати коментар