пʼятниця, 1 січня 2016 р.

Вареники з чорницями


Вареники з чорницями
Вид: Другі страви Кухня: Українська Час: 30 хв. Складність: Легко

У кожного кухаря є свої власні секрети приготування тих чи інших вареників. Оскільки літо це пора ягід, то і на нашому столі частіше починають з’являютися вареники з різноманітними начинками - в тому числі і з ягідними. Тому пропоную Вам Друзі, рецепт вареників з карпатськими чорницями (афиною). Вареники дуже поживні, корисні і смачні !!!

Інгредієнти:

1. борошно (вищого ґатунку) – 1 склянка
2. чорниці – 0,5 л
3. цукор – 50 г
4. яйце – 1 шт
5. масло вершкове – 20 г
6. вода – половина склянки
7. сіль – половина чайної ложки
8. сметана (на порцію) – 2 ст. ложки

Спосіб приготування Передмова

Плоди чорниці карпатської  містять вуглеводи (глюкозу, сахарозу, фруктозу, пектини), органічні кислоти (лимонну, молочну, яблучну, янтарну, щавелеву), вітаміни (А, В, С, РР), флавоноїди (гіперин, кверцетин, астрагалін), антоціани (дельфінідин, мальвідин, ідаїн, міртилін), феноли, мінеральні речовини макро- та мікроелементи (залізо, манган, селен, кобальт, мідь, золото, срібло, цинк). Плоди чорниці містять багато дубильних речовин, рутину.



Застосовують при проносах, кровотечах, анемії, гастриті, гепатиті, набряках, гіпертонічній хворобі, атеросклерозі, ревматизмі, псоріазі, цукровому діабеті, лейкозі, ангіні, бронхіті, циститі, уретриті, шлункових і кишкових коліках, захворюваннях ока (кератит, іридоцикліт).

У зв'язку з тим, що чорниця містить багато заліза, її доцільно призначати при анемії. Залізо чорниці краще засвоюється порівняно з лікарськими препаратами, оскільки в ягодах рослини його супутниками є аскорбінова кислота та інші корисні для організму сполуки. Вживання ягід чорниці покращує кровообіг у сітчатці ока, загострює нічний зір.

Технологія  приготування тіста

Наливаю у миску остуджену кип’ячену воду, додаю сіль, перемішую,  щоб вона розчинилася. Взбиваю яйце. Змішую з водою. Всипаю просіяне борошно,  добре замішую -  в мисці  утворюється  круте  тісто. 

Порада: додаю борошно, що залишилося  та вимішую тісто. Або додаю воду,  якщо на те є потреба, бо тісто повинне бути пружним,  але не дуже тугим.



Перекладаю тісто на стільницю посипану  мукою і добряче  його виминаю.  Тоді  ставлю  на  пів години  у  холодильник,  щоб надобріло.

Ліпимо  і  готуємо  вареники  з  чорницею

Розділяю  тісто на  4  шматки,  розкатую   їх качалкою  на  тонкі  пласти  і  склянкою  вирізаю  кружечки   для  вареників (або розкатую їх качалкою).

На кожен кружечок  кладу столову  ложку чорниць та посипаю їх  цукром.  Ретельно  заліплюю  краї.  Складаю  усі  вареники на кухонну дошку.  Ставлю  її  у  холодильник  ще  на  пів  години.



Варю  вареники в  підсоленій  воді. Після того як я вкинув вареники  в  окріп  обов’язково  проводжу ложкою  по дну каструлі,  щоб вареники до нього не прилипали. Варю  вареники  ще  5 хвилин після їх  спливання.   

Виймаю  вареники  шумівкою  у велику  миску шарами  і  кожен шар поливаю  вершковим маслом.



Подача  на  стіл:

Подаю вареники зразу  ж  гарячими,  по  8  штук  на  тарілку,  поливши  їх  домашньою  сметаною.
Порада:  можна  замість сметани використати улюблений фруктовий сироп.



Немає коментарів:

Дописати коментар