вівторок, 29 грудня 2015 р.

Борщ з пампушками


Борщ з пампушками
Вид: Перші страви Кухня: Українська Час: 60 хв. Складність: Середньо

Український борщ – одна з найпопулярніших страв української кухні. Його унікальні смакові якості зробили його відомим у всьому світі. Борщ має багато видів і способів приготування, адже він має все, що необхідне людському організму. У різних регіонах України його готують по-різному. Друзі, пропоную Вам галицький рецепт українського борщу. Рекомендую, смачно !!!

Інгредієнти:

інгредієнти для борщу

1.м'ясо (свинина; реберця) – 500 г
2.квасоля (різна) – 0,5 склянки
3.гриби (сушені; білі) – 20 г
4.молоко – 1 склянка
5.лавровий лист – 1 шт.
6а.цибуля – 1 шт.
7а.морква – 1 шт.

8.буряк (столовий) – 300 г
9.картопля (синєглазка) – 250 г
10.капуста – 150 г
11а.цибуля – 1 шт.
11а.морква – 1 шт.
12.петрушка – 1 шт.
13.смалець (з шкварками) – 3 ст. ложки
14.часник – 2 зубчики
15.томат (домашнього приготування) – 2 ст. ложки
16.оцет (9%) – 0,5 ст. ложка
17.масло (вершкове) – 1 ст. ложка
18.цукор – 1 ч. ложка
19.сметана (свіжа) – 1 ст. ложка на порцію

20.перець (духмяний) – 3 горошини
21.зелень – 0,5 пучка
22.спеції і приправи (для борщу) – до смаку
23.перець – до смаку
24.сіль – до смаку

інгредієнти для пампушок

1.борошно (вищого ґатунку) – 1 склянка
2.молоко – 0,5 склянки
3.масло (вершкове) – 1 ст. ложка
4.дріжджі (сухі) – 1 пакетик (8 г)
5.цукор – 1 чайна ложка
6.яйце – 1 шт.
7.часник – 5 зубчиків
8.сіль - щіпка

Спосіб приготування


Підготовка 

Звечора  перебираю та замочую  квасолю. Замочую у підсоленому молоці  білі гриби. Зранку замочую свинські реберця на 1-2 години. 

Технологія приготування пампушок 

Просіюю борошно. Вершкове  масло  розтоплюю і відставляю в сторону. Молоко ставлю на  газ і грію 1 хвилину - до температури 25-30  градусів.  Додаю до дріжджів цукор і "розчиняю" їх;  досипаю борошно,    сіль і  додаю молоко та масло. Замішую тісто. Тісто прикриваю кришкою і ставлю  на годину для бродіння в тепле місце (30°С). Коли тісто збільшиться в об'ємі в 1,5-2 рази, вимішую його  кілька хвилин, після чого знову ставлю на бродіння. Обминаю тісто ще раз. 

Порада:  якщо Ви  любите дуже  пухкі  пампушки, то  замісіть тісто  на  квасному  молоці  або  мінеральній воді. 

Пательню змащую олією, збризкую водою та  накриваю пергаментним папером.  Формую  пампушки,  відщипуючи шматки  тіста, змоченими у воді  руками . Викатую  кульки  та  кладу  на  пательню для розстоювання.

 

Збиваю  яйце.  Змащую пампушки яйцем,  використовуючи  гусяче  перо. Ставлю у духовку,  розігріту  до  температури  170  градусів,  на  20  хвилин.  В той час, коли  пампушки  печуться  готую сиру саламаху,  для  цього чищу  часник,  нарізаю  його дрібнесенько та  товчу з сіллю. Змішую  часник з  ложкою олії  та ложкою остудженої  кипяченої  води. 

Виймаю пампушки та  змащую  їх  саламахою. 

Технологія приготування борщу 

Готую м'ясо-кістковий бульйон. Ставлю 5-ти літрову каструлю на газ. Кладу реберця  і  заливаю 3 літрами холодної води. Коли закипить, - знімаю піну.  Шинкую  відмочені у молоці білі гриби. Додаю їх у каструлю. Солю.  Кладу  фасолю, лавровий лист, цілу  цибулину і цілу морквину (їх потім виймаю) та декілька  зерен духмяного перцю. Варю 45 хвилин. 

Поки вариться бульйон,  виймаю з  морозильної камери шматок  свиного сала,  посипаний сіллю, натертий часником і присипаний паприкою. Відрізаю шматочок  масою приблизно в 120 г. Зрізую шкірку та зчищаю сіль , часник і паприку. Нарізаю  дрібнесенькими кубиками і кладу на  пательню. Смажу  до  того  часу  поки  шкварки  не  набудуть  коричневого  кольору  і  не  з’явиться  характерний  запах  смальцю. 

Чищу моркву, картоплю,  буряк, петрушку та цибулю. Нарізаю моркву,  петрушку і буряк  соломкою;  картоплю – великими кубиками,  а цибулю  - дрібними.  Ставлю пательню на  газ, кладу ложку  вершкового масла  та  готую  зажарку з  моркви, петрушки і цибулі. 

Капусту  шинкую. Картоплю  розрізаю четвертинками. Часник роздушую широкою стороною леза  ножа  і  нарізаю  дрібнесенько.  Шинкую зелень. 

Ставлю другу пательню. Кладу   ложку смальцю  і  буряк. Підсолюю його.  Тушкую 5 хвилин.  Тоді додаю томатну пасту і цукор. Тушкую ще 10 хвилин. Декілька  разів  перемішую.  В кінці тушкування  додаю  столову  ложку  оцту. Перемішую. Закриваю кришкою на  1-2  хвилини. 

Порада: при потребі,  при тушкуванні червоного буряка  додати  2-3 ложки  бульйону 

Додаю  до  бульйону картоплю і   капусту.  Закриваю кришку, як закипить збавляю газ.  Готую 15 хвилин,  тоді  додаю зажарку,   буряк, спеції, приправи,  сіль, перець,  часник. Готую ще 10 хвилин. Пробую. При  потребі  додаю  трішечки  цукру та доперчую і  досолюю,  додаю приправи і спеції для борщу.  

Перетираю та товчу  з  часником  сало, зелень петрушки  та смалець з шкварками, які в мене  залишилися.

Виймаю реберця. Знімаю м'ясо, нарізаю тільки його і засипаю у борщ.  На  сіточний друшляк  викладаю 1-2 столові  ложку  квасолі  і  1-2 столові  ложки  звареної  картоплі.  Перетираю  їх  назад до борщу.  Якщо квасоля і картопля добре перетираються – борщ  готовий.  Ставлю у борщ  ложку,  якщо  вона  стоїть,  то  борщ  приготований  правильно. Відставляю  його в сторону і накриваю рушником на 30 хвилин. 

Порада:  коли  готую  борщ  влітку,  то  замість  томат-пюре  використовую  100 г  свіжих  помідорів.  Ошпарюю  їх  кип’ятком,  знімаю  шкірку. Перетираю  в  сіточному друшляку. 

Порада:  для  урізноманітнення  смаку  борщу у  нього  можна  додати шинку  або  ковбасу, нарізані   кубиками та обсмажені  у вершковому маслі. 

Подача: 

Розливаю в тарілки;   додаю  ложку  свіжої  сметани  і  посипаю зеленню.  До  борщу  подаю пампушки  з  часником.  Окремо ставлю сало перетерте з часником.  Ставлю на  стіл сільничку  і  перечницю. 

Смачного, Друзі !!! 

Порада:   … між іншим, моя родина  вважає,  що найсмачніший борщ – це борщ, який був приготовлений мною учора.



Немає коментарів:

Дописати коментар